🐕 Finn Golden Retriever Veterinær i Borken
AnimalCoach kjenner Golden Retriever og viser deg praksiser i Borken.
Golden Retriever er kjent for sitt milde vesen og allsidighet – den er like hjemme som familiehund, terapihund og arbeidshund. Rasen har forhøyet risiko for visse kreftformer og hofteleddsdysplasi, noe som gjør regelmessige helsesjekker viktig. AnimalCoach hjelper deg å holde oversikt over anbefalte kontroller og forebygging.
Golden Retriever
10–12 år
25–34 kg
Stor
- •Hofteleddsdysplasi (HD)
- •Albueleddsdysplasi (ED)
- •Kreft (diverse)
- •Progressiv Retinal Atrofi (PRA)
- •Hjertesykdom (SAS)
Spør AnimalCoach om disse temaene
Veterinærpraksiser i Borken
Et utvalg fra AnimalChat-katalogen — ikke et fullstendig register.
Jakob/Sannwaldt
Nordring 118a, 46325 Borken, Germany
Til praksisenTierarztpraxis Borken-Weseke
Hoher Weg 56 46325 Borken-Weseke Deutschland
Til praksisenGemeinschaftspraxis Dr. Heynck und Dr. Breymann
Fontanestraße 3, 46325 Borken, Germany
Til praksisen
Golden Retriever: veterinær i Borken — FAQ
Hvor finner jeg en veterinær for Golden Retriever i Borken?
+
Gjennom AnimalChat kan du finne veterinærer i Borken og omegn med erfaring med Golden Retriever. Bruk søket ovenfor eller spør AnimalCoach direkte — den kjenner praksiser i nærheten.
Hva koster en Golden Retriever-undersøkelse i Borken?
+
Kostnadene avhenger av behandlingen. En basisundersøkelse koster typisk 30–60 €. Via AnimalChat kan du kontakte praksiser i Borken direkte om priser.
Finnes det en Golden Retriever-spesialist i Borken?
+
Ingen veterinær spesialiserer seg på én enkelt rase. Videreutdanningen følger dyreart (smådyr, hest) og fagfelt — kardiologi, ortopedi, dermatologi. For Golden Retriever blir det relevant når en av de rasetypiske sykdommene er aktuell: da leter du etter fagfeltet, ikke rasen. Hvilket det er følger av helsetemaene over.
Veterinær-nødtjeneste for Golden Retriever i Borken?
+
Ring direkte til en dyreklinikk ved nødstilfelle — også om natten. Søket viser deg praksiser i Borken; om noen er tilgjengelig akkurat nå får du bare vite på telefon.



