🐕 Finn Rhodesian Ridgeback Veterinær i Münster
AnimalCoach kjenner Rhodesian Ridgeback og viser deg praksiser i Münster.
Rhodesian Ridgeback stammer fra det sørlige Afrika, der den ble brukt som modig jakt- og vakthund – den karakteristiske ryggkammen er unik blant hunderaser. Dermoid sinus, hofteleddsdysplasi og lavt stoffskifte er blant rasens helsetemaer. AnimalCoach hjelper deg med spørsmål om dermoid sinus og leddforebygging.
Rhodesian Ridgeback
10–12 år
29–41 kg
Stor
- •Hofteleddsdysplasi (HD)
- •Albueleddsdysplasi (ED)
- •Dermoid Sinus
- •Hypotyreose
- •Mageomdreining (GDV)
Spør AnimalCoach om disse temaene
Veterinærpraksiser i Münster
Et utvalg fra AnimalChat-katalogen — ikke et fullstendig register.
Dr. med.-vet. Susanne Pape
Sprakeler Str. 370, 48159 Münster, Germany
Til praksisenKleintierpraxis Dr. Andrea Juppien
Dieckmannstraße 6, 48161 Münster, Germany
Til praksisenDr. Frank Vennemann
Dauvemühle 165, 48159 Münster, Germany
Til praksisenTierärztliche Praxis am Wienburgpark
Langemarckstraße 82, 48147 Münster, Germany
Til praksisenSmart Vet
Robert-Bosch-Straße 2-4, 48153 Münster, Germany
Til praksisenTierarztpraxis Achim Klumpp
Im Rückert 24, 64839 Münster, Germany
Til praksisenTierarztpraxis M. Radev
Inselbogen / Sparkassenzentrale A, 48151 Münster, Germany
Til praksisenDr. med. vet. Daniel Wigger
Roxeler Str. 559, 48161 Münster, Germany
Til praksisenDr. Hutmacher-Busse
Vennemannstraße 3, 48157 Münster, Germany
Til praksisenTiM's
Schlosspl. 26, 48143 Münster, Germany
Til praksisenTierarztpraxis am Waldbach
Münsterstraße 97, 48155 Münster, Germany
Til praksisenGriebler
Tiedbaum 4, 48163 Münster, Germany
Til praksisen
Rhodesian Ridgeback: veterinær i Münster — FAQ
Hvor finner jeg en veterinær for Rhodesian Ridgeback i Münster?
+
Gjennom AnimalChat kan du finne veterinærer i Münster og omegn med erfaring med Rhodesian Ridgeback. Bruk søket ovenfor eller spør AnimalCoach direkte — den kjenner praksiser i nærheten.
Hva koster en Rhodesian Ridgeback-undersøkelse i Münster?
+
Kostnadene avhenger av behandlingen. En basisundersøkelse koster typisk 30–60 €. Via AnimalChat kan du kontakte praksiser i Münster direkte om priser.
Finnes det en Rhodesian Ridgeback-spesialist i Münster?
+
Ingen veterinær spesialiserer seg på én enkelt rase. Videreutdanningen følger dyreart (smådyr, hest) og fagfelt — kardiologi, ortopedi, dermatologi. For Rhodesian Ridgeback blir det relevant når en av de rasetypiske sykdommene er aktuell: da leter du etter fagfeltet, ikke rasen. Hvilket det er følger av helsetemaene over.
Veterinær-nødtjeneste for Rhodesian Ridgeback i Münster?
+
Ring direkte til en dyreklinikk ved nødstilfelle — også om natten. Søket viser deg praksiser i Münster; om noen er tilgjengelig akkurat nå får du bare vite på telefon.



