🐕 Finn Ungarsk Vizsla Veterinær i Borken
AnimalCoach kjenner Ungarsk Vizsla og viser deg praksiser i Borken.
Ungarsk Vizsla er Ungarns eldste stående hundrease og en allsidig, hengivende jaktkamerat med gyllent pelslag. Hofteleddsdysplasi, epilepsi og øyesykdommer er blant de kjente helsetemaene for denne elegante rasen. AnimalCoach hjelper deg med spørsmål om aktivitetsbehov og helseforebygging.
Ungarsk Vizsla
12–15 år
18–29 kg
Middels
- •Hofteleddsdysplasi (HD)
- •Epilepsi
- •Lymfosarkom
- •Øyeproblemer (Entropion)
Spør AnimalCoach om disse temaene
Veterinærpraksiser i Borken
Et utvalg fra AnimalChat-katalogen — ikke et fullstendig register.
Jakob/Sannwaldt
Nordring 118a, 46325 Borken, Germany
Til praksisenTierarztpraxis Borken-Weseke
Hoher Weg 56 46325 Borken-Weseke Deutschland
Til praksisenGemeinschaftspraxis Dr. Heynck und Dr. Breymann
Fontanestraße 3, 46325 Borken, Germany
Til praksisen
Ungarsk Vizsla: veterinær i Borken — FAQ
Hvor finner jeg en veterinær for Ungarsk Vizsla i Borken?
+
Gjennom AnimalChat kan du finne veterinærer i Borken og omegn med erfaring med Ungarsk Vizsla. Bruk søket ovenfor eller spør AnimalCoach direkte — den kjenner praksiser i nærheten.
Hva koster en Ungarsk Vizsla-undersøkelse i Borken?
+
Kostnadene avhenger av behandlingen. En basisundersøkelse koster typisk 30–60 €. Via AnimalChat kan du kontakte praksiser i Borken direkte om priser.
Finnes det en Ungarsk Vizsla-spesialist i Borken?
+
Ingen veterinær spesialiserer seg på én enkelt rase. Videreutdanningen følger dyreart (smådyr, hest) og fagfelt — kardiologi, ortopedi, dermatologi. For Ungarsk Vizsla blir det relevant når en av de rasetypiske sykdommene er aktuell: da leter du etter fagfeltet, ikke rasen. Hvilket det er følger av helsetemaene over.
Veterinær-nødtjeneste for Ungarsk Vizsla i Borken?
+
Ring direkte til en dyreklinikk ved nødstilfelle — også om natten. Søket viser deg praksiser i Borken; om noen er tilgjengelig akkurat nå får du bare vite på telefon.



