🐈 Finn Maine Coon Veterinær i Borken
AnimalCoach kjenner Maine Coon og viser deg praksiser i Borken.
Maine Coon er en av de største tamkatterasene og stammer fra det nordøstlige USA, der den ble verdsatt som en robust gårdskatt. HCM, hofteleddsdysplasi og spinal muskelatrofi (SMA) er blant de kjente helsetemaene for disse milde kjempene. AnimalCoach hjelper deg å forstå gentester og helsesjekker.
Maine Coon
12–15 år
5–11 kg
Stor
- •Hypertrofisk Kardiomyopati (HCM)
- •Hofteleddsdysplasi (HD)
- •Spinal Muskelatrofi (SMA)
- •Polycystisk Nyresykdom (PKD)
Spør AnimalCoach om disse temaene
Veterinærpraksiser i Borken
Et utvalg fra AnimalChat-katalogen — ikke et fullstendig register.
Jakob/Sannwaldt
Nordring 118a, 46325 Borken, Germany
Til praksisenTierarztpraxis Borken-Weseke
Hoher Weg 56 46325 Borken-Weseke Deutschland
Til praksisenGemeinschaftspraxis Dr. Heynck und Dr. Breymann
Fontanestraße 3, 46325 Borken, Germany
Til praksisen
Maine Coon: veterinær i Borken — FAQ
Hvor finner jeg en veterinær for Maine Coon i Borken?
+
Gjennom AnimalChat kan du finne veterinærer i Borken og omegn med erfaring med Maine Coon. Bruk søket ovenfor eller spør AnimalCoach direkte — den kjenner praksiser i nærheten.
Hva koster en Maine Coon-undersøkelse i Borken?
+
Kostnadene avhenger av behandlingen. En basisundersøkelse koster typisk 30–60 €. Via AnimalChat kan du kontakte praksiser i Borken direkte om priser.
Finnes det en Maine Coon-spesialist i Borken?
+
Ingen veterinær spesialiserer seg på én enkelt rase. Videreutdanningen følger dyreart (smådyr, hest) og fagfelt — kardiologi, ortopedi, dermatologi. For Maine Coon blir det relevant når en av de rasetypiske sykdommene er aktuell: da leter du etter fagfeltet, ikke rasen. Hvilket det er følger av helsetemaene over.
Veterinær-nødtjeneste for Maine Coon i Borken?
+
Ring direkte til en dyreklinikk ved nødstilfelle — også om natten. Søket viser deg praksiser i Borken; om noen er tilgjengelig akkurat nå får du bare vite på telefon.



